kategoria: Na Sygnale
26 czerwiec 2024

Pożar neogotyckiego pałacu w Jelczu-Laskowicach został opanowany

zdjęcie: Pożar neogotyckiego pałacu w Jelczu-Laskowicach został opanowany / pixabay/4495488
Strażakom udało się opanować pożar neogotyckiego pałacu w Jelczu-Laskowicach. Ogień został zauważony ok. godz. 11:30. Przez kilka godzin walczyło z nim kilka zastępów straży pożarnej. Nikomu nic się nie stało, ale niemal cały dach XIX-wiecznego obiektu spłonął.
REKLAMA

Ok. godz. 16 strażakom udało się opanować pożar pałacu. Ogień przestał się rozprzestrzeniać, ale zniszczeniu uległa większa część dachu.

"Pożar został opanowany, na chwilę obecną trwa dogaszanie" - powiedział PAP dyżurny PSP w Oławie.

W akcji gaśniczej brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej. Dzięki sprawnej akcji udało się uratować m.in. charakterystyczną wieżę górującą nad założeniem. Trwa ustalanie przyczyn pożaru. Możliwe, że ogień został zaprószony podczas prac dekarskich.

Pałac został wybudowany w 1894 roku przez rodzinę Saurmów. Otacza go park o pow. niemal 10 hektarów. Obiekt znajduje się w prywatnych rękach.(PAP)

autor: Michał Torz

mt/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dzierżoniów
19°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dzierżonowie

kiedy
2024-09-27 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-11 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Kinoteatr Zbyszek, Dzierżoniów,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-27 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany