5 październik 2022

Punkt dla osób z niepełnosprawnościami

zdjęcie: Punkt dla osób z niepełnosprawnościami / Fot: UM Dzierżoniów
Fot: UM Dzierżoniów
Jak ułatwić sobie codzienne funkcjonowanie i które technologie mogą w tym pomóc? Jak odnaleźć się w specjalistycznych przepisach? W jaki sposób wspierać pracowników i pracodawców osób niepełnosprawnościami?
REKLAMA
Odpowiedzi na te i wiele innych ważnych pytań dla osób ze specjalnymi potrzebami można otrzymać kontaktując się z członkami działającego przy burmistrzu Dzierżoniowa zespołu ds. osób z niepełnosprawnościami.

Od października w każda środę w punkcie utworzonym w Sowiogórskim Centrum Komunikacyjnym od godziny 16.00 do 17.00 dyżury będzie pełnił pan Tadeusz Skrzypek - członek zespołu ds. niepełnosprawności, a także koordynator i audytor dostępności dla niepełnosprawnych, doradca nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej, doradca zawodowy, asystent rodziny, interwent kryzysowy i trener pracy niepełnosprawnych.

Osobiste doświadczenia związane niepełnosprawnością, doświadczenia moich najbliższych oraz nabyte przez lata umiejętności, potwierdzone oczywiście odpowiednimi certyfikatami sprawiają, że kontakt z potrzebującym wsparcia czy pomocy to spotkanie dwóch osób, które doskonale wiedzą o czym mówią. Zachęcam do tego i serdecznie zapraszam do spotkań osobistych w każdą środę oraz do kontaktu telefonicznego – mówi Tadeusz Skrzypek.

PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Dzierżoniów
4.3°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 15:49
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dzierżonowie

kiedy
2022-12-31 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-15 19:30
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-01 20:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-26 18:30
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany