kategoria: Społeczne
4 lipiec 2024

Policjanci apelują o oddawanie krwi dla postrzelonego funkcjonariusza

zdjęcie: Policjanci apelują o oddawanie krwi dla postrzelonego funkcjonariusza / v9705008
v9705008
Dolnośląscy policjanci zaapelowali o oddawanie krwi dla policjanta postrzelonego w środę podczas interwencji w Bolesławcu. Funkcjonariusz został trafiony w twarz i ramię, przeszedł operację – jego stan jest ciężki, ale stabilny. Po zabiegu wprowadzono go w śpiączkę farmakologiczną.
REKLAMA

Sekcja Prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu opublikowała w czwartek apel adresowany do osób, które mogą pomóc oddając krew.

„Apelujemy o honorowe oddawanie krwi w dowolnym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce z informacją +Dla policjanta z Bolesławca+. Nasz Kolega walczy o życie we wrocławskim szpitalu. Apelujemy o honorowe oddawanie krwi w dowolnym punkcie krwiodawstwa w całej Polsce z informacją +Dla policjanta z Bolesławca+. Nasz Kolega walczy o życie we wrocławskim szpitalu. Pierwsi dolnośląscy funkcjonariusze już przekazali najcenniejszy dar, jakim możemy się podzielić czyli krew. Jeśli i Ty możesz to zrobić – pomóż. Dziękujemy za każdy mililitr” - napisano w oświadczeniu.

Policjant postrzelony w głowę i ramię w środę w Bolesławcu przeszedł operację i jest w stanie stabilnym. Sprawca strzelił w stronę funkcjonariusza dwukrotnie, zanim trzecim strzałem sam odebrał sobie życie - informowała wcześniej policja.

Oficer prasowy komendanta wojewódzkiego policji we Wrocławiu aspirant sztabowy Łukasz Dutkowiak informował jeszcze w środę PAP, że do zdarzenia doszło w środę wieczorem w jednym z mieszkań w Bolesławcu na Dolnym Śląsku.

„Policjanci zostali wezwani na interwencję przez matkę, która skarżyła się na awanturującego się w domu syna. Gdy dotarli na miejsce ten mężczyzna zamknął się w pokoju. Strzelił przez zamknięte drzwi i ranił policjanta w głowę. Po chwili sam się zastrzelił” - powiedział wówczas Dutkowiak.

W czwartek rano Dutkowiak przekazał, że ranny policjant przeszedł operację i jest w śpiączce farmakologicznej, a jego stan jest stabilny.

„Oględziny miejsca zdarzenia wykazały, że 20-letni sprawca dwa razy strzelił przez zamknięte drzwi w stronę policjanta. A dopiero trzecim strzałem odebrał sobie życie. Ze względu na dobro śledztwa nie podajemy więcej szczegółów” - powiedział Dutkowiak.

W środę ranny policjant został śmigłowce LPR przetransportowany do szpitala klinicznego we Wrocławiu. Dyrektor szpitala powiatowego Św. Łukasza w Bolesławcu Kamil Barczyk powiedział PAP, że ranny policjant najpierw trafił do jego placówki, gdzie został zaopatrzony na SOR.

„Miał rany tworzoczaszki i ramienia. Był wydolny oddechowo i przytomny, ponieważ wymagał interwencji chirurgicznej został przetransportowany do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego przy ul. Borowskiej we Wrocławiu” - powiedział Barczyk.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ agz/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dzierżoniów
18.2°C
wschód słońca: 04:54
zachód słońca: 21:04
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dzierżonowie

kiedy
2024-09-27 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-11 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-12 16:00
miejsce
Kinoteatr Zbyszek, Dzierżoniów,...
wstęp biletowany
kiedy
2024-10-27 16:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany