30 grudzień 2021

Polacy chcą skupić się na byciu z bliskimi i być aktywniejsi fizycznie

fot. PAP
Prawie co czwarty Polak chce skupić się w nowym roku na byciu z bliskimi. 22 proc. ankietowanych zamierza być bardziej aktywna fizycznie. Jednak 25 proc. Polaków nie ma postanowień noworocznych - wynika z sondażu opublikowanego w czwartkowym "Dzienniku Gazecie Prawnej".
REKLAMA

"DGP" zapytała Polaków o ich postanowienia noworoczne. Ankietowani mieli możliwość wielokrotnego wyboru odpowiedzi.

Na drugim miejscu wśród odpowiedzi jest bycie z bliskimi (23,6 proc.), na trzecim - aktywniejszy tryb życia (22 proc.). Z kolei 21 proc. zadeklarowało, że będzie więcej oszczędzać. Jak zauważa dziennik, na kolejnych miejscach jest znalezienie więcej czasu na książkę, wyjście do kina czy na koncert oraz typowe noworoczne zobowiązanie, czyli przejście na dietę.

Co czwarty ankietowany nie miał żadnych postanowień. "Po 50. roku życia stajemy się realistami. To od tego momentu na pierwsze miejsce wskakuje postanowienie… braku obietnic. Co się liczy dla młodych? Oszczędzanie. Aż 46 proc. deklaruje, że będzie odkładać, na kolejnych miejscach są: przechodzenie na dietę, czas dla siebie czy rzucanie palenia" - czytamy w dzienniku. Zaznaczono, że relacje z bliskimi dla młodych są niemal na ostatnim miejscu – tylko 8 proc. odczuwa potrzebę zwiększenia czasu dla rodziny.

Dziennik podkreśla, że wszystkie grupy wiekowe deklarują aktywniejszy tryb życia i przechodzenie na dietę.

Sondaż powstał na zlecenie "Dziennika Gazety Prawnej", Dziennik.pl, RMF FM i rmf24.pl. Wykonała go firma United Surveys 17 grudnia 2021 r. na ogólnopolskiej próbie 1000 pełnoletnich mieszkańców Polski metodą telefonicznych wywiadów kwestionariuszowych wspomaganych komputerowo (CATI).(PAP)

szz/ lena/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Dzierżoniów
19.3°C
wschód słońca: 05:00
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dzierżonowie

kiedy
2022-06-18 16:00
miejsce
Hala OSiR, Dzierżoniów, Strumykowa 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 17:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-16 18:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany