Tylko jednego dnia zatrzymano trzy osoby z narkotykami

fot. KPP w Dzierżonowie
9 maja bielawscy kryminalni zatrzymali 3 mężczyzn, którzy łącznie posiadali ponad ćwierć kilograma substancji psychoaktywnych. Policjanci zebrali także materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutu handlu narkotykami jednemu z mężczyzn. Kolejny prowadził samochód, mimo sądowego zakazu.
REKLAMA

9 maja, funkcjonariusze Wydziały Kryminalnego bielawskiego Komisariatu Policji mając podejrzenie, że 27-latek jadący bmw może posiadać narkotyki, zatrzymali pojazd do kontroli. W trakcie czynności mężczyzna zachowywał się nerwowo. Wynikiem kontroli osobistej było ujawnienie ponad 12 porcji amfetaminy. Sprawdzenie osoby w policyjnych bazach danych wykazało, że Sąd Rejonowy
w Dzierżoniowie wydał wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.
Tego samego dnia, ci sami funkcjonariusze ustalili, że 34-letni mieszkaniec Bielawy, może posiadać znaczne ilości narkotyków. Przy wsparciu kolejnych funkcjonariuszy udali się do jego miejsca zamieszkania. W lokalu mieszkalnym przebywali poza gospodarzem dwaj 24-latkowie. Jeden z nich posiadał przy sobie blisko gram mefedronu. Użytkownik mieszkania najwyraźniej nie spodziewał się wizyty policjantów, gdyż nie posprzątał, a na stole leżał susz roślinny, biały proszek

i skrystalizowana substancja. Wstępne badanie wykazało, że policjanci przejęli ponad 200 gramów amfetaminy, ponad 11 gramów marihuany i ponad 57 gramów mefedronu. Szereg czynności procesowych pozwolił na zebranie materiału dowodowego, pozwalającego na przedstawienie zarzutu handlu narkotykami 34-letniemu mężczyźnie.
Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast na 12 lat do więzienia może trafić osoba zajmująca się handlem narkotykami.

kom. Marcin Ząbek
KPP w Dzierżoniowie

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Dzierżoniów
19.3°C
wschód słońca: 05:00
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dzierżonowie

kiedy
2022-06-18 16:00
miejsce
Hala OSiR, Dzierżoniów, Strumykowa 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 17:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-16 18:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany