Po raz kolejny dzięki obywatelskiej postawie zatrzymany został pijany kierowca

fot. KPP w Dzierżonowie
Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec naszego powiatu, który nie pozostał obojętny na sygnały świadczące o tym, że kierowca volkswagena może być pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez policjantów wykazało, że 62-letni kierowca tego auta miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.
REKLAMA

29 kwietnia po godzinie 20:00, oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy odebrał zgłoszenie, o ujęciu nietrzeźwego kierującego. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że mieszkaniec naszego powiatu zauważył volkswagena, którego styl jazdy kierowcy mógł budzić wątpliwości co do stanu trzeźwości. Mężczyzna postanowił zareagować i w momencie gdy jadący przed nim samochód się zatrzymał, uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę, poprzez wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki. Przybyły na miejsce patrol poddał mężczyznę badaniu na trzeźwość. Okazało się, że 62–letni mieszkaniec Dzierżoniowa miał w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu.

Policjanci apelują, aby każdy reagował na niebezpiecznie zachowanie uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych. Każdy, nawet anonimowo, może powiadomić najbliższą jednostkę Policji, o takim fakcie. Policjanci sprawdzą każdy sygnał.
Kodeks karny za jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości przewiduje karę do 2 lat więzienia i utratę uprawnień do kierowania nawet na 15 lat.
Duże brawa dla mieszkańca naszego powiatu!

KPP w Dzierżoniowie
kom. Marcin Ząbek

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Dzierżoniów
19.3°C
wschód słońca: 05:00
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dzierżonowie

kiedy
2022-06-18 16:00
miejsce
Hala OSiR, Dzierżoniów, Strumykowa 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 17:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-16 18:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany