Niemczańscy policjanci zatrzymali osoby, które dokonały kradzieży pieniędzy w kwocie 1500 złotych

fot. KPP w Dzierżonowie
Kierownik Posterunku Policji w Niemczy wraz z dzielnicowym zatrzymali sprawców kradzieży pieniędzy. Współpracując z policjantem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego dokonali zabezpieczenia środków pieniężnych w wysokości straty poniesionej przez pokrzywdzonego.
REKLAMA

43 letni mężczyzna i 10 lat młodsza kobieta, odpowiedzą za kradzież pieniędzy. 13 kwietnia, 25-letnia kobieta robiła zakupy w jednym z marketów na terenie Niemczy. Na chwilę pozostawiła portfel na półce i zapominając o tym oddaliła się. Gdy po kilku minutach wróciła, znalazła swoją galanterię, jednak opróżnioną ze środków płatniczych w wysokości 1500 złotych. Kobieta powiadomiła policję. Moment kradzieży został zarejestrowany przez monitoring, który został zabezpieczony przez funkcjonariuszy. Z zapisem zostali zapoznani lokalni policjanci. Niemczańscy mundurowi 10 maja powzięli informację, gdzie mogą przebywać mężczyzna i kobieta, którzy dokonali zaboru pieniędzy. Udali się we wskazane miejsce, gdzie dokonali zatrzymania osób, których wizerunek był zbieżny z zarejestrowanymi przez kamery w placówce handlowej. Dalsze czynności z zatrzymanymi przeprowadził policjant Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego. 43-latek i 33-latka usłyszeli zarzut, za który grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dokonano zabezpieczenia majątkowego

w wysokości starty poniesionej przez pokrzywdzoną. Osoby, które dopuściły się kradzieży żałowały swojego zachowania i wyjaśniły, że zadziałały pod wpływem chwili. Można powiedzieć, że wypełniło się powiedzenie: okazja czyni złodzieja.

kom. Marcin Ząbek
KPP Dzierżoniów

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Dzierżoniów
19.3°C
wschód słońca: 05:00
zachód słońca: 20:39
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dzierżonowie

kiedy
2022-06-18 16:00
miejsce
Hala OSiR, Dzierżoniów, Strumykowa 1
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-24 17:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-09-28 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2022-10-16 18:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany