Uczniowie Trójki zdrowo jedzą, więcej wiedzą

zdjęcie: Uczniowie Trójki zdrowo jedzą, więcej wiedzą / Fot: UM Dzierżoniów
Fot: UM Dzierżoniów
Ponad 400 szkół z całego kraju pokonała dzierżoniowska Szkoła Podstawowa nr 3 w 12. edycji ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej „Zdrowo jem, więcej wiem”. Uczniowie klasy 2a jako drużyna „Leśne jagódki” zajęli 2 miejsce w Grand Prix.
REKLAMA
Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci z zerówek i klas I-III postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

Ważne jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Organizatorz starają się też kształcić rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny i przekonać ich, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

12. edycja projektu trwała cały rok szkolny i była podzielony na dwa etapy: jesienno-zimowy oraz wiosenny. W tym drugim, wiosennym, uczniowie z Dzierżoniowa zajęli 5. pozycję. Opiekunem zwycięskiej drużyny była Katarzyna Szkwarek. W każdym z etapów prowadziła zajęcia z uczniami zgodnie z podanymi scenariuszami i terminarzem, a w ramach wywiadówek robiła krótkie pogadanki z rodzicami.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Dzierżoniów
4.3°C
wschód słońca: 07:38
zachód słońca: 15:49
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Dzierżonowie

kiedy
2022-12-31 19:00
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-02-15 19:30
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-03-01 20:00
miejsce
Miejski Ośrodek Kultury i Sztuki,...
wstęp biletowany
kiedy
2023-05-26 18:30
miejsce
Dzierżoniowski Ośrodek Kultury,...
wstęp biletowany